اگر کسی به شما محبتی کند چکار می کنید؟

در اصفهان شخصی به نام «عبد الرحمن» بود به او گفتند چرا شیعه شدی ؟ و فقط به امامت امام علی النقی (علیه‌السلام) قائل شدی؟

گفت: چیزی را ازش دیدم که باعث شد امامت او را قبول کنم.

من مردی فقیر بودم اما شجاع و سخنور بودم. سالی مردم اصفهان شکایتی داشتند و مرا با چند نفر برای گرفتن حقی به سوی متوکل فرستادند. رفتیم و به آنجا رسیدیم. روزی کنار در قصر متوکل بودیم که دستور صادر شد تا امام علی النقی (علیه‌السلام) را احضار کنند. از کسانی که آنجا بودند پرسیدم این شخصی که دستور صادر شده که آن را بیاورند، کیست؟

گفته شد: مردی از فرزندان علی علیه السلام است که رافضی‏‌ها می‏گویند: او «امام» است. بعد گفتند شاید متوکل او را احضار می‏‌کند تا به قتلش برساند. با خود گفتم: از اینجا نمی‏‌روم تا ببینم این شخصی را که می‏ آورند کیست.

ناگهان دیدم سوار بر اسب می‏ آید، و مردم نیز طرف راست و چپ او ایستاده‏ اند. و به او نگاه می‏‌کنند. وقتی که او را دیدم محبتش در دلم افتاد. و پیوسته برای او دعا می‏ کردم که خدا شرّ متوکل را از او دور نماید.

همین طور از میان مردم عبور می‏‌نمود و به چپ و راست نگاه نمی‏‌کرد،

فقط چشمش را به موهای گردن اسب دوخته بود. و من هم پیوسته برای او دعا می‏‌کردم.

هنگامی که مقابل من رسید، رو به من کرد و فرمود: خدا دعایت را برآورده کند و عمرت را طولانی نماید و ثروت و فرزندانت را زیاد گرداند.

عبد الرحمن می‏گوید: در این هنگام، از هیبت و جلالت او لرزه بر اندامم افتاد و در میان رفقایم رفتم. به من گفتند: تو را چه شده است؟

گفتم: خیر است. و به آنها چیزی از ماجرا نگفتم.

بعد از آن به اصفهان برگشتیم. و خدا به برکت دعای او درهای نیکبختی را به رویم گشود. و ثروتمند شدم تا حدی که امروز، ثروت درون خانه‏‌ام، به یک میلیون درهم می‏‌رسد، به غیر از ثروتی که در خارج خانه دارم. و خداوند ده فرزند به من عطا نموده است. اکنون هفتاد سال و اندی از عمرم می‏‌گذرد.

آری، من به امامت شخصی قائلم که از قلبم خبر داد و خدا دعایش را در مورد من اجابت کرد.

به این نتیجه می رسیم که کسی که برای امام زمان دعا کند امام زمان برای او دعا می کنند و دعای مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف حتما مستجاب می شود.

خدایا بحق محمد و آل محمد امام زمان ما را حفظ بفرما

خدایا بحق محمد و آل محمد در فرج امام زمان تعجیل بفرما

قلب مقدس امام زمان را از ما راضی و خشنود بگردان

به برکت صلوات بر محمد و آل محمد

این مطلب در کتاب الخرائج و الجرائح نوشته قطب الدین راوندی ج‏لد 1، صفحه:392 آمده است.


برگرفته شده از menbarestan.ir


برگرفته شده از menbarestan.ir

/ 0 نظر / 123 بازدید